MEIST

SPORDIKLUBI ASUTAMINE


A.L.O Crew spordiklubi tegutseb aastast 2009 Lukel, Nõo vallas, Tartumaal. Asutaja ning ühtlasi ka peatreener Alo Veenpere juhendamisel.

Alo Veenpere, olles ise aastaid kickboxiga tegelenud ja saavutanud mitmeid tähelepanuväärseid võite, otsustas tutvustada antud spordiala ka enda tuttavatele, asudes neid sellel spordialal juhendama. Esimestel aastatel tegutseti pigem omaette ning treeniti vastavalt võimalustele. Peagi otsustas spordiklubi peatreener klubi tegevust laiendada ning 2018. aastal valmis hoone kaarhalli osa, kuhu tänaseks on koondunud kogu treeningtegevus. Lisaks võitluskunsti treeningutele toimuvad kaarhallis ka lastele mõeldud akrobaatika ehk sportvõimlemise trennid.

A.L.O Crew spordiklubi eesmärgiks on ühendada spordist huvitatud ja sellega tegelevad isikud ning toetada õpilaste arengut sellel erialal.

“Sport õpetab ausalt võitlema. Sport õpetab väärikalt kaotama. Niisiis õpetab see kõike. See õpetab elu.”

– E. Hemingway
SPORDISAAL


Spordiklubi inventari kuulub 520m² hoone ning põhiline treeningtegevus toimub kaarhalli osas. Tatamiga on kaetud 140m² ala ning ülejäänud 160m² on sisustatud vastavalt akrobaatika treeningutele. Saalis on 13 poksikotti, suures valikus treeningvahendeid ning kaitsevarustus algajale sportlasele.
Akrobaatika jaoks on olemas maandumismatid, minibatuudid ehk trampetid, olümpiabatuudi “Ultimate” koopia, airtrack (tuntud kui batuudirada), ronimisköied, rõngad ja palju muud.
Klubiliikmete kasutuses on ka hoonesse ehitatud jõusaal, avar eesruum ja pesemisruumid.
SPORDIKLUBI LIIKMED


Spordiklubi kickboxi treeningutega on oodatud liituma isikud alates 14. eluaastast. Mõlemas treeningrühmas – algajates kui ka edasijõudnutes, treenib nii mehi kui ka naisi, mis näitab, et antud spordiala sobib mõlema soo esindajatele.

Varasem kogemus võitluskunstides või üldse spordis tuleb õpilasele kindlasti kasuks, kuid nende puudumine ei ole ka takistuseks.
Lisaks enesekaitse oskuste omandamisele arendab treening õpilase füüsilist vormi, koordinatsiooni ja reaktsioonikiirust, lihas- ja jõuvastupidavust.

Vajaminevad treeningvahendid ja kaitsevarustus on klubis kohapeal olemas. Trenni tulles on vaja kaasa võtta vaid spordiriided. Jalanõusid ei ole vaja, kuna treeningud toimuvad matil.
SÜMBOOLIKA


A.L.O Crew spordiklubi liikmete vahel tekitab ühtekuuluvustunnet ka sarnase disainiga spordiriided.
Valikusse kuuluvad: T-särgid, tank top’id, pikad ja lühikesed püksid, pusad ning torusallid.
VÕISTLUSTEL OSALEMINE


Peamiselt keskendutakse A.L.O Crew spordiklubis light contact stiilide õppimisele, kuid lisaks omandatakse teadmisi K1’s, poksis, taekwondos ja lähivõitluses. Tänaseks on A.L.O Crew sportlased lisaks põhistiilile – kick-lighti – võistelnud ka K1’s.

Peatreeneri ja tegevsportlase Alo Veenpere märkimisväärsete saavutuste kõrvalt on ka tema õpilased saavutanud mitmeid auväärseid tulemusi. Nende aastate jooksul on spordiklubi õpilased tulnud mitmetel kordadel Eesti meistriks. Samuti on näidatud head taset ka Läti meistrivõistlustel ning Balti lahtistel.
LISAKS


“Treener rabeleb perele kuuluvas spordihoones” – Tartu Postimees

https://tartu.postimees.ee/4129799/treener-rabeleb-perele-kuuluvas-spordihoones

“Kick lightis ei tee midagi ära, kui võistlejad on ainult kõva pea ja kõva jalg” – Good Fight Estonia

https://goodfight.ee/alo-veenpere-kick-lightis-ei-tee-midagi-ara-kui-voistlejal-on-ainult-kova-pea-ja-kova-jalg/

“34. külaline on tippsportlane Alo Veenpere” – Nõocast

https://noocast.podbean.com/e/noocast-34-kulaline-on-tippsportlane-alo-veenpere/

“Tähesäras Nõo”

https://www.youtube.com/watch?v=xJMACo9J1M8

“Crew aastalõpu trenn 2021”